Otobil

Opet Otobil, şirket taşıtlarının OPET istasyonlarından otomatik olarak, para ödemeden ve fatura almadan yakıt almalarını sağlayan ve dolum bilgilerini taşıtın kilometresi dahil el değmeden elektronik ortamlarda müşteriye ulaştıran bir sistemdir. Bu sistem yardımı ile şirketler taşıtlarının giderlerini tam anlamıyla kontrol altına alabildiği gibi, kişisel kullanıcılarda akaryakıt harcamalarını tam anlamı ile kontrol altına alma imkanına kavuşacaklar.

OTOBİL Akaryakıt Bilgi Sistemi Nasıl Çalışır?
OTOBİL üyesi kuruluşa ait aracın sürücüsü, OPET istasyonundaki OTOBİL amblemli pompaya yaklaşır ve OTOBİL sisteminden akaryakıt almak istediğini pompa görevlisine bildirir. (Araçlarda OTOBİL cihazları olduğunu gösteren sticker, aracın görünen bir yerindedir. Yakıt deposuna yakın kelebek camında.)

OTOBİL pompasındaki anten yalnız belli bir mesafeden taşıtı algılayabileceğinden, dolumun başlayabilmesi için akaryakıt tabancası, aracın yakıt depo girişine yerleştirilmelidir. Doğru yakıt cinsine ilişkin pompa yerleştirilmez ise (Araç benzin almaya tanımlı ise başka bir ürün alamaz) dolum başlamaz. Aracın bilgileri sistemde mevcut ise pompa yakıt vermeye başlar. Algılanan taşıta dolum başlar ve dolum bitiminden sonra istasyondaki yazıcıdan doluma ait tüm bilgilerin yer aldığı Akaryakıt Dolum Bilgi Formu basılır. Bu formun bir kopyası sürücüye diğeri kopyası ise istasyon yetkilisine teslim edilir.

Hesapçıoğlu A.Ş., müşterisine OPET Otobil Sistemi ile yaptığı alımlara ilişkin olarak her ayın 15. ve 30/31. günlerinde o döneme ait alımları için toplu şekilde fatura düzenler. Alımlara ilişkin detaylara ise sanal ortamdan istenildiği an ulaşılabilir.

OTOBİL otomasyon sistemi ile şirketler ve/veya bireysel kullanıcılar akaryakıt harcamalarını %100 kontrol altına alırlar. OTOBİL Sistemi’ne dahil araçların yakıt alımlarına belirli sınırlamalar getirilebilir. Araçlara alım yapabilecekleri gün, günlük alım limiti, aylık alım limit vb. sınırlamalar tanımlanabilir. Akaryakıt harcamaları ile ilgili olarak raporlar istenildiği an sanal ortamdan temin edilebilir.


Otobil Bilgi Talep Formu